Challenge Salou 2020 comptarà amb els millors triatletes del món

L’esdeveniment internacional de triatló presenta la millor llista de triatletes professionals per la seva sisena edició.

El 29 de març tindrà lloc la sisena edició del CHALLENGESALOU , l’esdeveniment esportiu internacional de la franquícia alemanya CHALLENGEFAMILY, que donarà l’inici a la temporada de triatló a Europa.

Després de cinc edicions, CHALLENGESALOU  2020 comptarà amb la millor llista de triatletes professionals vinguts de 45 països diferents com l’alemany Patrick Lange, dues vegades campió de l’Ironman World Championship de Hawai, l’escocès David MacNamee, tercer en el mateix esdeveniment el 2017 i el 2018, el belga Pieter Heemeryck, guanyador del CHALLENGESALOU  2019, l’anglesa Fenella Landrige, guanyadora de la passada edició de l’Ironman de Barcelona o l’alemanya Daniela Bleymehl, subcampiona del CHALLENGESALOU  2019, entre d’altres.

Tampoc es perdran l’edició d’aquest any dos grans triatletes del país com són el gallec Pablo Dapena, subcampió del CHALLENGESALOU  2019 i la catalana Judith Corachan, que intentarà emportar-se per tercera vegada consecutiva la victòria a Salou. Fins a més de 50 atletes professionals registrats i una participació internacional del 65% a quasi cinc setmanes de tancar inscripcions, on s’espera arribar als 1.000 inscrits.

Cal destacar que el CHALLENGESALOU  no només reparteix 25.000 € en premis, sinó que també és una cita classificatòria per al Mundial de CHALLENGEFAMILY (THECHAMPIONSHIP) que se celebrarà a Samorin, Eslovàquia, el proper 31 de maig.

Un any més, La Siesta Salou Resort & Camping es convertirà amb l’epicentre del CHALLENGESALOU , lloc on es celebrarà la expo, la festa de benvinguda, la conferència de premsa, els “Briefings”, les curses infantils, la paella després de la cursa i l’entrega de premis. Una ubicació ideal que es troba a menys de 300 metres de la línia de sortida de la prova, la platja de Salou.

Per primera vegada, el CHALLENGESALOU  es retransmetrà en directe a través del Facebook de la prova i d’una pantalla gegant que estarà situada a la meta, justament a la Plaça de les Comunitats Autònomes de Salou.

 

 

NOM CATEGORIA PAÍS
Daniel Stein Men Australia
Alexandra Tondeur Women Belgium
Katrien Verstuyft Women Belgium
Pamphiel Pareyn Men Belgium
Pieter Hemeryck Men Belgium
Seppe Odeyn Men Belgium
Hana Kolarova Women Czech Republic
Magnus Ditlev Men Denmark
Carolin Lehrieder Women Germany
Daniela Bleymehl Women Germany
Jan Stratman Men Germany
Julian Erhardt Men Germany
Maureen Hufe Women Germany
Verena Walter Women Germany
Frederic Funk Men Germany
Patrick Lange Men Germany
Balazs Csoke Men Hungary
Sigurdur Men Iceland
Christopher Mintern Men Ireland
Giulio Molinari Men Italy
Mattia Cecarelli Men Italy
Sarissa De Vries Women Netherlands
Anna Tomica Women Poland
Emil Wydarty Men Poland
Ewa Komander Women Poland
David Macnamee Men Scotland
Alena Stevens Women Slovakia
Albert Moreno Men Spain
Emilio Aguayo Men Spain
Judith Corachan Women Spain
Pablo Dapena Men Spain
Paquillo Fernández Men Spain
Saleta Castro Women Spain
Jan Van  Berkel Men Switzerland
Ruedi Wiild Men Switzerland
Brett Halliwell Men United Kingdom
Chloe Cook Women United Kingdom
Fenella Landrige Women United Kingdom
Katrina Matthews Women United Kingdom
Kirian Lindars Men United Kingdom
Lucy Hall Women United Kingdom
Luke Pollard Men United Kingdom
Sam Pictor Men United Kingdom
Sam Wade Men United Kingdom
Thomas Davis Men United Kingdom
William Munday Men United Kingdom